Visi sklypeliai turi po kadastrinių matavimų bylą. Statusas - namų valda. Melioracijos nebūta.

Artimiausias vandens telkinys - Juodės I tvenkinys. Tvenkinys lyg ir valstybės išnuomotas žmogui pagal ilgalaikę sutartį. Tvenkinys - paskutinis pagal upeliuko tėkmę. Plotas - pakankamasSmile.

Atstumas iki artimiausio vandens telkinio : nuo 18 sklypo ribos - 90 m., nuo 2 sklypo ribos ~250 m.  Maudymosi vieta planuojama bendra. Priėjimui prie pakrantės bus numatytas servitutas. Kol kas kiekvienam sklypui yra notariškai patvirtintas sutikimas prieiti prie tvenkinio ir naudotis pakrantės dalimi. Tvenkinio pakrantė neužpelkėjusi, tik kol kas apaugusi tankia žoline augmenija. Tvenkinio dugnas - neblogas.

Dalis sklypų galės išsikasti po nuosavą kūdrą. Vandens užtenka, gretimame projekto iniciatoriaus sklype (ribojasi su dalimi sklypelių iš vakarų pusės)  kūdra sklidina prisipildo kiekvieną rudenį. Šiame sklype (parduoti neplanuojamas, pradėta statyti sodyba sau) yra pasodintas jaunas pušynas-beržynas.

Šiuo metu šalia sklypų yra iškastas šulinys. Įsirengti gręžinį ( man teko išgręžti 40 m) kainuoja apie 3000 eur.

Kadangi elektros linija eina palei visus sklypus, tai vartotojams nereikės mokėti už papildomai nutiestą elektros tinklą, o teks susimokėti tik už KW  (2016 metais - 30.69 eur + PVM už 1 KW)

Nuo "BIG" centro Vilniuje iki sklypo ribos trumpiausiu keliu - 28 km. (17 km autostrada iki Maišiagalos, 10 km. asfaltu iki T formos sankryžos už Medžiukų, ~0,5 km. žvyrkeliu, ~1 km lauko keliukais. Problematiškas - paskutinis kilometras lauko keliukais.) Važiuojant pro Barskūnus, (prisideda ~1 km žvyrkeliu, ir 3 km asfaltu) į sklypą atveda geresnis lauko kelias. Šiuo metu jis baigtas dengti susmulkintu statybiniu laužu ir žvyru.  (Tvarkomo kelio nuotrauka.)

Sklype dviejuose taškuose  buvo atlikti geologiniai grunto tyrimai iki 5m gylio. Dominuoja molio sluoksniai.

Gręžinių vietos jpg formatu.

Gręžinių duomenys jpg formatu.

Pirmas gręžinys:  drėgno smėlio sluoksnis - 30 cm storio - prasideda 2 m gylyje.

Antras gręžinys:  Priemolis su drėgnu smėliu - 1.2 m storio - prasideda 0.7 m  gylyje.

Gretimame projekto iniciatoriaus sklypo beveik aukščiausioje vietoje taip pat buvo atlikti gręžiniai pamatų skaičiavimams.

Jų rezultatai:   Gręžinių rezultatai jpg formatu.     ir    Geologinis pjūvis jpg formatu.

Artimiausia esanti sodyba - už 150 m  į šiaurės vakarus. Nuolat nėra gyvenama.

Dalį didesnių sklypų teritorijos sudaro natūralios sausminės-užliejamosios pievos, kuriose statybos neleidžiamos, todėl skaidyti didesnių sklypų į mažesnius, manau, nepavyksSmile. Tačiau tvenkinukams turėtų būti kaip tik, o krantai tiks ir pvz. vaismedžiams.

Kelias Maišiagala-Medžiukai neapkrautas. Artimiausios mini-parduotuvės : Barskūnuose, Medžiukuose.

Copyright © A. N. 2012